➡ Yeni Pardus Topluluk Platformu için isim önerileriniz

ozgurlukicin.org.tr alışılmış güzel bir isim olabilir. org.tr uzantılı alınabilir tübitak tarafından. sonra topluluk kurulur ve aktif bir şekilde kullanılmaya görevlendirmelerle başlanabilir. yada açıkpardus.org.tr de olabilir.

1 Beğeni

Benim önerim pardusla.org.tr

3 Beğeni

“MeydanPardus” uygundur.

TOGG’a öykünme :
Özgür Pardus Girişim Gurubu TÖPGG
Türk Pardus Girişim Gurubu TPGG
Özgür Anadolu Parsları

Kısa (mümkünse tek heceli), amaca uygun, anlamlı ve akılda kalıcı olmalı diye düşünüyorum

MİST (Milli İşletim Sistemi Topluluğu)
-mist.org.tr-

ya da

MİSK (Milli İşletim Sistemi Kullanıcıları)
-misk.org.tr-

Diğer arkadaşların önerilerinden ise en çok “Özgürlük İçin” ifadesi bulunan hoşuma gitti. Sloganik ve anlamlı olduğunu düşünüyorum.

4 Beğeni

Benden önce bir arkadaş daha düşünmüş Pardushane.

2 Beğeni

Bence “kULAK” olabilir.

#Kısıtlanamayanlar

İzlenmeye ve kısıtlanmaya biraz baş kaldırırcasına. İçinde ufak bir asilik içeriyor.Kapalı yazılımlara, telemetrylere “boyun eymeğenler” tadında.

“Zincirsiz dünya”
“Zincirsizler”

İçinde birleşmeyi barındırdığından:
Açık Çekirdek,

Hem yükseklere varma anlamında hem de ufkun geniş olduğu anlamında:
Açık Tepe

Yerli Pars Linuxu Olsun bence.

Benim önerim “Parduscekirdek”

Önerim Pars-El (Kriptonlu değil Anadolulu :smile:)

Selam,

• Ahbapça (Dostça, içten, teklifsizce)

• İmece (Birçok kimsenin toplanıp el birliğiyle bir kişinin veya bir topluluğun işini görmesi ve böylece işlerin sıra ile bitirilmesi.)

2 Beğeni

meydan.pardus bence güzel

topluluk.pardus iyi idi bence. Alternatif olarak Bilenbey Albay’ın dediği gibi “konat” sözcüğü kısa ve kullanışlı bir sözcük. Bu sayede eski bir sözcüğü de yeni nesile hatırlatmış olur. Şahsen ben bilmiyordum.

1 Beğeni

Topluluk olmadan bir dağıtım hep eksik kalıyordu. Bu açığın kapanması için oldukça verimli bir adım olmuş. Umarım “özgür” felsefeye uygun güzel bir isim bulunur.

5 Beğeni

Pardus pati
Pardus özgür patiler
Pardus patiler
Özgür patiler

Bu geldi aklıma.

TURANOS

Merhaba,

Milli İşletim Sistemimiz için olumlu yönde çaba sarfedenlere selamlar, saygılar, sevgiler…

Bu konuda önce muhatap olabilecek kişileri bakış açılarına göre gruplandırarak onlara göre ortak bir isim arayışına girmek daha isabetli olur sanıyorum. Buna göre;

1. Kamu görevlileri grubu (Resmi bakış),

2. Ev kullanıcıları grubu (Aile bakışı. Erkek-Kadın-Çocuk bakışları),

3. Oyuncu grubu (Bilgisayar oyunları oynayanların bakışı),

4. Bilişim teknik personel grubu (Yazılım geliştiriciler, web tasarımcılar, grafik tasarımcılar vs. bakışı),

5. Diğer Teknik personel grubu (Mimar, mühendis, teknisyenler vs. bakışı),

6. Erkek Grubu (Genel erkek cinsinin bakışı),

7. Kadın grubu (Genel kadın cinsinin bakışı).

(Başka bakışlı grup/gruplar var diyorsanız sizin de belirtmenizi/eklemenizi isterim.)

Bu bakımdan;

“Pardus İşletim Sistemi Topluluğu”,

“Milli İşletim Sistemi Topluluğu” …

gibi isimler olabilir diye düşünüyorum.

İyi çalışmalar diliyorum.

1 Beğeni