Meb EBYS E-İmza

Merhaba. Milli Eğitim Bakanlığı da EBYS’ye geçecek. E-imza kurulum dosyası var ama ben kuramadım. Yardımcı olabilecek var mı?

Aşağıdaki bağlantıda yer alan dosyaları denediniz mi?
https://www.belgenet.com.tr/statics/BelgenetImzaServisiKurulumDosyalari/

İndirdim. Uçbirimden çalıştırdım ama değişen bir şey olmadı ya da yapamadım bilmiyorum.

Evet ben de ubuntu da denedim kurulumu yapmadı. Ama aşağıdaki ekran resminde görünen şekilde ilgili internet adresinden (kamu- sm) sürücüleri indirip yüklemeyi başardım. Paket kurucu ile kurulabiliyor. E-imzam olmadığı için test edemedim.
Denemenizde fayda var. Oracle Java 8 bilgisayarda kurulu olması gerekiyor. Pardus kullanıyorsanız java kurucu ile kurup varsayılan yapabilirsiniz.


Şu an DYS sistemini kullanıyorum. Sürücü yüklü zaten ama EBYS’de farklı bir durum mu var bilemiyorum.

DYS kullanabiliyor muydunuz? Orada e-imza var mıydı?

Hocam bir de Firefox ile deneyin ben kurulumu yaptım, Firefox ile sorunsuz çalışıyor, chrome ile çalışmadı ama çok da kurcalamadım açıkçası.

Dys kullanmakta olduğumu belirtmiştim. Sürücü yüklü yani ve imzalıyor. İlk çalışmada bir sıkıntı olmuş olmalı her halde. Şu an problem yok. İlginize teşekkür ederim.

1 Beğeni

Kurulumu yaptım derken… Zaten web tarayıcı ile çalışmıyor mu? Neyin kurulumunu yaptınız? Anlayamadım burayı.

Kurulum derken belgenet eimza servisini kast etmiştim. Bu kurulumu yapmazsanız eimza ile giriş bölümünü de kullanamıyorsunuz.
Ekran görüntüsünü de eimza ile girişin çalıştığını ve eimzayı tanıdığını göstermek için paylaştım.

ebys de müdür dışında e imza kullanılmayacak sayısal imza o da paraf yerine son imzacı imza kullanacak Index of /statics/BelgenetImzaServisiKurulumDosyalari/