Pardus Mağaza ( ~beta sürümü yayınlandı)

Uygulamanın çok büyük bir eksiği gidereceği kesin. Bu uygulama sanırım son kullanıcıların işini kolaylaştırmak için. Dahada kolaylaştırmak için kullanıcı girişi ve uygulama kitaplık yönetimi eklenecek mi acaba? Pardus sistemini sildiklerinde bozduklarında vb. Pardus’ u tekrar yüklediklerinde uygulamaya giriş yaparak daha önceden kullandıkları uygulama listesi görerek tek tıkla indirme gibi özellik.

2 Beğeni

Ayarların eşzamanlama(senkronizasyon) ile geri getirilmesi güzel bir fikir.
Özellikle tüm ayar dosyalarının kabaca yedeklenmesi gibi değilde tek bir ayar dosyası üzerinden geri yükleme yapabilirse geriye dönük hataların yeni sisteme de gelmesi engellenir.

2 Beğeni

Bu mesajdaki tasarımın sol alt kısmında ayarlar, güncelleme ve hesap gibi yerler var.
Özellikle hesap oluşturma gibi bir niteliğin temelleri şimdiden atılırsa(aktifleştirilmese bile) ileriye yönelik ücretli yazılımlar mağazaya eklenirse satın alan kimsenin hesabına işlenir. Oturum açtığında hesabında satışı onaylanmış yazılımın bulunması güzel olacaktır.
Fikir olarak sunmak istedim :upside_down_face::blush::blush:

http://forum.pardus.org.tr/t/yeni-pardus-yukleyici-tasarimi/4191/17

5 Beğeni

merhaba yunus bey.

çalışmakta olduğunuz uygulamaya çok ihtiyacımız var. size önerim programların ekran görüntüleri ve ne işe yaradığı ile ilgili türkçe açıklama olsun. çoğu kullanıcı istediği uygulamayı bulmakta mevcut şartlarda zorlanıyor. bu market uygulaması büyük bir açığı kapatacaktır. size bir sorum var uygulama ne zaman çıkar?

selamlarımla.

2 Beğeni

Kararlı hali için kesin bir tarih yok ancak, test edilebilir alpha sürümünü bu haftanın sonunda ana repoya eklemeyi planlıyoruz, bir aksilik çıkmaz ise.

Selamlar.

7 Beğeni

Yunusemre Bey, daha fazla dile çeviri için bir bölüm açılabilir mağaza ekranında. Mesela mağazaya açıklamaları eklenirken hem Türkçe hem de İngilizce eklenir, çevirmek isteyenlerde çevirebilir. İki dili de yazmak uğraştırabilir, fakat zahmet olmadan rahmet olmaz.

Teşekkürler saygıyla

1 Beğeni

deneme sürümünü dört gözle bekliyorum. bir sorum olacak bu uyguylamayı dağıtımla birlikte sunacakmısınız yoksa sonradan yüklenerekmi kullanılacak. teşekkür ederim.

selamlarımla.

1 Beğeni

Merhaba @tlgclk bey,

Artık 17.2 ile sunamayız, Pardus rolling release olduğu için, sisteme dahil edilen uygulamalar bir sonraki ara sürümde yüklü gelecektir, ayrıca son kullanıcıya komut kullandırmak istemeyen bir uygulamayı komutla veya başka bir araç ile kurdurmak da mantıksız olacaktır.

Selamlar.

5 Beğeni

Haklısınız.bir sonraki ara sürümde yüklü gelmeli.

1 Beğeni

Hangi dilde yazıyorsunuz? Hangi derleyiciyi kullanıyorsunuz?

1 Beğeni

QT Creator, QML, C++

2 Beğeni

Çok güzel görünüyor umarım en yakın zamanda tamamlanır dört gözle bekliyorum

2 Beğeni

Herkese Merhaba,

Arkadaşlar pardus-mağaza paketlenecek hale geldi ancak bazı büyük eksiklikleri var içerik bakımından;
uygulama detayında yer alan tanımlar ve ekran görüntülerinde ciddi eksiklikler var yani şu şekilde ekran görüntüsü ile anlatayım;

yani tanım (description) kısmı şuan için hiç birinde yok, non-free olanlarında ekran görüntüleri yok. Bu tür alanların community katkısıyla veya kurumsal olarak doldurabilmek için altyapı geliştiriliyor. şuan yaklaşık 4 gündür şahsen ona uğraşıyorum düzgün bir şey olması için. Aşağıya küçük bir anket bırakıyorum gidişata göre bu haftanın sonuna doğru yapılması gerekeni siz seçin. Şimdiden teşekkürler.

• Olsun tanım ve ekran görüntüsü eksikleri ile beraber test etmek istiyoruz.
  • En azından tanımlar ve ekran görüntüsü eksiklikleri giderilsin öyle kullanalım.

0 oylayanlar

Saygılarımla.

4 Beğeni

Tanım ve ekran görüntüleri için;

1. Tanım ve ekran görüntülerinin niteliklerini
  2. Nereye yükleneceğini/gönderileceğini

belirtin. Biz de topluluk olarak üzerimize düşen görevi yapıp gönderebildiğimiz kadar oluşturup göndeririz.

Ek olarak bu bilgilerin tutulacağı veritabanı basit bir zemin(platform) haline getirilirse eğer, her dilden katkı sağlanır. Böylece tüm dağıtımların kullanabileceği ortak bir proje olur. İçinde sürüm notları, her sürümün(eğer değişiklik varsa) sürüm numarası ile ilintili ekran görüntüsü, yorumlar, ilgili sürüme odaklı yapılabilecek yorumlar vb. şeyler.

ATEP
Açık Tanım ve Ekran görüntüsü Projesi

ODSP
Open Definition and Screenshot Project

5 Beğeni

Çabalıyoruz hocam, unutmayın sizlerden gelen her güzel isteri değerlendirmeye çalışıyoruz, ancak bir anda olmuyor tabi hepsi. Zamanla herşey güzel olacak inş. Pardus un dünyaca tanınan bir marka olduğu günleride görücez Allah ın izniyle.

Selamlar.

7 Beğeni

Allah(C.C.) razıl olsun. Çok sağolun.
En azından tanım ve ekran görüntüsünü gönderebileceğimiz bir yer söylerseniz eğer, topluluk olarak üzerimize düşen görevi yapmış oluruz.

2 Beğeni

Merhaba

Benim bu mağaza konusunda bir ricam olacak. Olabildiğince türkçe olsun ekran görüntülerinde gördüğüm install, remove, description gibi kelimeler en azından türkçe olsun.

2 Beğeni

Anladığım kadarıyla ekran görüntüleri otomatik internetten çekiliyor. Yani her uygulama için tek tek uğraşılmıyor. Zaten o yüzden açık kaynaklı olmayanların ekran görüntüleri yok. Ekran görüntüleri de internetten çekilinde doğal olarak ingilizce. Eğer bütün ekran görüntüleri ekran görüntüleri tek tek eklenmeye çalışırsa uzun bir süre büyük bir eksiklik olur. Yani şimdilik en mantıklısının da bu olduğunu düşünüyorum. Ama belki varolan ekran görüntülerinin yanına bizim de yeni ekran görüntüleri ekleyebilmemiz için bir özellik yapılır. Eğer böyle olursa türkçelerini de biz ekleyebiliriz. Açıkçası ben uygulama tanımlarının da aynı yöntemle en azından şimdilik internetten çekilmesi ve uygulamada çevir tarzında bir buton yardımıyla çevirilerini yapabilmemiz taraftarıyım.

1 Beğeni

Hocam ayıb oluo ama, hiç ingilizce sürer miyiz uygulamayı mecbur ingilizce geliştiriosun, yüklendiğinde sistem dilinde açılacak oto çevrilecek.

7 Beğeni

Durmak yok yola devam …

14 Beğeni