Pardus Mağaza ( ~beta sürümü yayınlandı)

Ellerine sağlık, Allah(C.C.) olsun üstad :smiley::blush:

0.3.1-beta1 sürümü ise eğer güncelliyorum şimdi. Sabırsızlıkla bekliyorum :heart_eyes:

Haklarından geliriz üstad merak etme. :sunglasses::muscle::facepunch::grin::grin::blush::blush:

4 Beğeni

Söz vermişiz tutmaya çalışalım.

Merak edenlere :

değişim günlüğü

pardus-store (0.3.1~beta1) unstable; urgency=medium

• Bump version to 0.3.1~beta1
  • Make another role just for search. Closes: #11
  • Prepare survey form mechanism
  • Implement dynamic survey and make it functional. Closes: #7
  • Fix update bug on repeater in survey list
  • Add count down for custom surveys
  • Make switching to detail from home page possible.
  • Decrease font pointsize in survey detail app name

– Yunusemre Şentürk yunusemre.senturk@pardus.org.tr Tue, 29 Jan 2019 18:09:30 +0300

pardus-store (0.3.0~beta4) unstable; urgency=medium

• Fix label clip issue on Detail page action button
  • Clear images
  • Update README.md and screenshots
  • Fix latest changelog data clip issue
  • Put progress on images incase very low connection speed
  • Update docker file
  • Handle qml component network requests manually. Closes: #38
  • Make cache path defined before class definitions
  • Fix condition handling issues and bring back queue dialog

– Yunusemre Şentürk yunusemre.senturk@pardus.org.tr Mon, 21 Jan 2019 16:43:55 +0300

pardus-store (0.3.0~beta3) unstable; urgency=medium

• Fix long name clip issue on detail
  • Prepare backend for dynamic categories
  • Implement dynamic category handling and make it functional
  • Make main url configurable over config.ini

– Yunusemre Şentürk yunusemre.senturk@pardus.org.tr Thu, 17 Jan 2019 08:47:15 +0300

pardus-store (0.3.0~beta2) unstable; urgency=medium

• Fix delegate label clip issue on width bigger then 2 x height. Change minimum weight and height values.
  • Fix navigation problem when search does not match
  • Add delay on disclaimer shrink animation
  • Add progress status on Details page

– Yunusemre Şentürk yunusemre.senturk@pardus.org.tr Tue, 15 Jan 2019 13:25:25 +0300

pardus-store (0.3.0~beta1) unstable; urgency=medium

• Bump the version 0.3.0
  • Update Delegate visual design and remove common progressbar
  • Update settings for new delegate design column count
  • Make settings options highlighted for better navigation
  • Add account section on Navigation bar for future development as disabled
  • Fix gridview margins to adapt with new detail page
  • Define default colors in conf
  • Change application detail argument mechanism for new detail page
  • Change some static colors into global variable
  • Prepare banner for misc. details and rating
  • Prepare detail frontend for new backend api
  • Change handling application lists mechanism in backend
  • Make backend even faster when evaluating server reply
  • Change signal handling in details page and add open application mechanism as disabled for now
  • Implement rating system and make it functional
  • Fix several checking for MAC ID and handle app installed reply
  • Update Turkish translations
  • Handle statistics in helper and fix open app backend
  • Implement open apps externally and make it functional
  • Add tooltip on links section and Make app banner name pretty
  • Prepare backend for changelog frontend
  • Take scale action in menu over clicks in order to help navigation
  • Finilize changelog detail frontend
  • Add copyright exemination mechanism in detail
  • Add scrollbar into exemine popup
  • Change Home screen for dynamic data
  • Fix parsing issue on details
  • Fix datetime displaying wrong date
  • Prepare review&rating frontend
  • Refactor whole color related variables and Add Light theme functionality. Closes: #26
  • Make default theme dark
  • Fix delegate elevation problem
  • Make home screen backend and frontend functional
  • Disable survey for the next dynamic survey commit
  • Update main URL
  • Update translation

– Yunusemre Şentürk yunusemre.senturk@pardus.org.tr Mon, 14 Jan 2019 17:49:52 +0300

5 Beğeni

Selamün Aleyküm
İlk uygulama talebim :blush:

4 Beğeni

Selamün Aleyküm @Yunusemre üstad.
Mağazayı açtığımda anasayfadaki uygulamaların herhangi birine tıklıyorum ve uygulamanın sayfasında değerlendirme puanı veriyorum. Ana ekrana geri döndüğümde eski puanlama duruyor. Mağazayı kapatıp açtığımda yeni puanlamayı görüyorum. Önemli bir sorun değil ama bildirmek istedim.
Mesela GDebi 4.5 puanı vardı. Ben de 5 puan verdim. 4.6 puanı oldu. Ama anasayfadaki puanı 4.5’da kaldı. Uygulamaya tekrar tıkladım. Kendi sayfasında yeni puan var ama anasayfadaki puanı, mağazayı kapatıp açana kadar düzelmedi.

Bu arada “Anket için Uygulama İstek Formu” sistemi için tekrardan teşekkürler :blush:

3 Beğeni

A.s.

Güncellediniz mi mağazayı beta2 ye ? Bu sabah farkettim dediğinizi ve düzelttim.

1 Beğeni

Evet üstad güncelledim. Ama bende düzelmemiş.

Peki kategoriye tıklayıp dönünce ?

Direk canlı takip yapabilmek için push notification özelliği kazandıracağız ama versiyon 0.4 te falan gelir, kullanıcı hesabı ile birlikte.

Soldaki menüden bir daha deneyin olması gerekiyor.

2 Beğeni

Ben de yeni farkettim. Geri tuşuna tıkladığımda düzelmedi ama kategori sekmesine tıklayıp tekrar anasayfaya tıkladığımda düzeldi.
Anasayfa üzerinden bir uygulamaya tıklayıp uygulamanın sayfasına girip soldaki sekmeden anasayfaya tıkladığımda, anasayfaya geri dönmüyor. Geri tuşuna tıklamam gerekiyor.

Sabırsızlıkla bekliyoruz :heart_eyes::grin::blush::blush:

3 Beğeni

Yunus Bey öncelikle başarılarınız ve çalışmalarınız için sizlere tüm Pardus ekibine gönülden teşekkür ederim, sık sık olmasada ara ara birçok sürümü kullandım şuan ise Pardus 17.4 XFCE (64-bit) sürümün kullanıyorum ve gerçekten birçok Linux sürümüne göre büyük bir farklılık Milli bir duygu beni bu sisteme çekti elimde 1,299,000 TL Değerinde Windows 10 Home sürümü mevcut olmasına rağmen geçtiğim ve denemeler yaptığım sürece gerçekten başarılı ve gelişmeye çok değerli buldum.

Bence;

Pardus Mağaza için içeriğine esas olarak local şekilde gerekli ola bilecek tüm yazılımların bulunması gerekir örneğin; (DraftSight) gibi yazılımlar buna dahil yazılım görünümü ve detaylar içeriğinin arttırılması da çok önemli bence…

Grafiksel ve İcon tasarımı bence çok güzel vazgeçilmemeli Türkçe paketi geliştirilmeli diye düşünüyorum.

Açık renkli temada, turuncu renkli bazı yazılar, beyaz zemin üzerinde biraz silik duruyor. Ayrıca soldaki kategori sütunu da açık tonlarda olursa temaya daha uygun olacaktır.

Merhaba,

Ciddi kullanımı etkileyecek bir bug buldum, ve fixledim. Burdan belirtmek isterim.

Senaryo şu eğer kategoriler hiç taklanmamışsa, ve anasayfadan seçilen bir uygulamanın (ki bu uygulama kategori cache inde bulunmayacak yani ilk 18 uygulama içinde olmayacak) detayından bir aksiyon gerçekleştirilirse (yükleme veya kaldırma), aksiyon sonrası oluşan yüklenmiş veya kaldırılmış bayrağı daha sonrasında açılan kategorilerde uygulamaların yanlış davranış sergilemesine sebep oluyor.

bu durumuda düzeltmiş bulundum.

Demekki versiyonlama doğru hala bir beta sürüm uygulaması.

Sürçi lisan ettiysek affola, birazdan fırına vericem güncellemeyi unutmayın.

7 Beğeni

Selamün Aleyküm Üstad @Yunusemre
Birkaç geri bildirim yapacaktım.

1. Xfce kullanıyorum. Mağaza tam ekran olmuyor. Sağ üstteki tam ekran butonundan yapıyorum ama işlevsiz. Sağdan soldan uzatmaya çalıştığımda uzuyor ama tam ekran olmuyor.

2. Kategorilerden birinin adı incilizce kalmış. Müzik yazacağına Music yazıyor.

3. Bence en önemlilerinden birisi :grin::blush:
    Mağazaya yeni eklenen uygulamaları görebileceğimiz ayrı bir kategori yada Yeni damgası gibi birşeyler olabilirse güzel olur. Mesela Agave diye bir yazılım eklenmiş hergün incelemesem fark edip göremeyecektim.

8 Beğeni

Selamun Aleyküm, birkaç şey söylemek istiyorum.

1. Mesela Firefox uygulama penceresi tam ekran iken uygulamayı kapatıp tekrar açtığımda tam ekran, farklı boyutlandırıp kapatıp açtığımda ise en son boyutlandırdığım haliyle açılıyor. Mağazayı ilk açtığımda ekranın sol tarafına hizalı bir şekilde başlıyor. Tam ekran yapıp kapatıyorum, yine aynı şekilde başlıyor. (Belki böyle olması daha doğru olduğu için yapmışsınızdır bilmiyorum, dikkatimi çektiği için söylemek istedim.)

2. Ayarlar sekmesine ilk tıkladığımda “Paket yöneticisi ön belleğini her açılışta güncelle” seçeneğinin ayar düğmesi, ekranın sağındaki açıklama çerçevesinin üzerine taşıyor. (Ekran çözünürlüğüm 1766 x 768)

3. Mesela uygulamayı ilk defa açıp yine Ayarlar sekmesine geldiğimde ilk sıradaki “Animasyonları Etkinleştir” seçeneği sarı renkte görünüyor. (Bkz. Madde 2’deki görsel) Bunun animasyonları devre dışı bıraktığım için olabileceğini düşündüm. Etkinleştirdim, uygulamayı kapatıp yeniden açtım baktım orası yine öyle. En son değiştirdiğim ayar orası olduğu için olabileceğini düşündüm, açık renk temaya geçtim, uygulamayı kapatıp açtım yine ilk sıradaki animasyon seçeneği sarı renkte başlıyor. Sarı renkte ise mouse üzerinde demektir, sağda açıklama çıkması gerekir fakat henüz böyle bir durum yokken uygulamanın bu ekranı bu şekilde bizi karşılıyor.

4. Ayarlar sekmesindeki sağda açıklamaların belirdiği sarı çerçeve sanki biraz göze batıyor. Uygulamaların içerisinde durduğu çerçevesiz, gölgelendirilmiş alanlara/kutulara göz alışırken birden bu sekmeye geldiğimizde sarı bir çerçeve olması genel görünüme uymuyor gibi. (Tabi bu kısım kişiden kişiye değişebilir. Sizin takdirinizde)

5. Son birşey, uygulamamızın karşılama ekranında “Editörün Seçimi”, “En çok indirilen uygulama” ve “Oylaması en yüksek uygulama” kutucukları ile yukarısındaki banner ve sağda duran “Uygulama Anketi” kutucuğu uygulama ekranını çok iyi şekilde dolduruyor. (Bkz. Madde 1’deki görsel) Uygulamayı tam ekran yaptığımda Banner aşağı doğru biraz büyüyor, Uygulama Anketi kutucuğu sola doğru biraz genişliyor. Bu ikisinin boyutu artarken diğer 3 kutucuk (“Editörün Seçimi”, “En çok indirilen uygulama” ve “Oylaması en yüksek uygulama”) küçülüyor. Bu 3 kutucuk ile Uygulama Anketi kutucuğu arasında meydana gelen boşluk göze çarpıyor. Ekranı doldurmuyor.

5 Beğeni

Selamün Aleyküm @Yunusemre Üstad

Mesela VirtualBox’un 6.0 sürümü çıktı. Ama aynı zamanda 5.x sürümüde var. Uygulamanın sayfasında ana sürümler arasından istediğimizi seçme gibi bir özellik eklenebilir mi acaba? Nasıl olur? :thinking::thinking:

4 Beğeni

Sistemin fontları ile oynamıştım ondan mı kaynaklanıyor bilmiyorum ama sanırım çift haneli veya tek haneli oylama sayısından kaynaklı olarak oylama butonlarında kayma var, şu şekilde görünüyor.

2 Beğeni

Selamün Aleyküm Üstad @Yunusemre
Hakkınızı helal edin. Sürekli rahatsız ediyorum.

Bir özellik daha olsa olabilir mi acaba? Şöyle ki;
Mesela ZeGrapher yazılımının açıklamasını okuyordum. Bayaaa bir anlam düşüklüğü var. Otomatik çeviri sistemleri kullanılmış gibi.
Kısacası, sayfası açık olan uygulama ile ilgili Hata Bildirme veya Geri Bildirim seçeneği eklenerek uygulama ile yaşanan sıkıntı doğrudan paket sorumlusuna ve mağaza yöneticisine iletilir.

Ekleme:
Uygulamaların resimlerine baktığımız ekranda ESC tuşuna bastığımızda resimlerin olduğu ekran kapanırsa daha kullanımı kolay olur.

7 Beğeni

Merhaba mağaza güzel olmuş, daha da güzel olma yolunda ilerliyor ellerinize sağlık. Bende şöyle bir geliştirme yapılabilir diye düşünüyorum : herhangi bir uygulamanın detaylarına bakmak için uygulamaya tıklıyorum detaylarına baktıktan sonra geri düğmesine bastığımda son kaldığım yerden uygulamalara bakmaya devam edilse daha hoş olu bence.

4 Beğeni

Bence olmazsa olmaz :smiley:

Bunu github da issue açsan daha iyi.

1.Bluetooth sorunu:

Burda bahsedilen işlemleri yapmadan pardus magazadan yükleyecegimiz bir uygulama ile bluetooth donanımını kullanmak mümkünmüdür.

2.Wapcam kamera sorunu:
Camaroma Web Kamerası İzleyicisi yarine Cheese i mağzaya ekleyebiliriz.
Çünkü Cheese de webcam video çekebiliyoruz arayüzü daha iyi

3.Pardus mağaza başlık sorunu:
Pencere yöneticisinden başlıgı değiştirdiğimizde bazı başlık stillerinde pardus magaza tam ekran olmuyor
Tam ekran olmayan başlık stilleri:
Default -hdpi
Default -xhdpi
Kokodi

Diğerlerinde Çalışıyor

2 Beğeni